13
Ağu

Yandex Mail Outlook imap Pop Ayarları Nasıl Yapılır?

Müşterilerimizden, Yandex temelli e-posta hesaplarını Outlook’a nasıl entegre edebilecekleri konusunda sıkça sorular almaktayız. Bu makalede, bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğine dair adım adım ve görsel destekli bir rehber sunuyoruz. Yeni bir e-posta hesabı eklerken, aşağıda verilen örneği kendi Yandex e-posta bilgilerinizle doldurarak, e-postalarınızı kolayca Outlook’a entegre edebilirsiniz.

Gelen e-posta ayarları

E-posta sunucusunun adresi — pop.yandex.com.tr
Bağlantı güvenliği — SSL
Port — 995

Giden e-posta ayarları

E-posta sunucusunun adresi — smtp.yandex.com.tr
Bağlantı güvenliği — SSL
Port — 465

 

Adım 1: Öncelikle Outlook programını açıyoruz. Programın üst kısmında bulunan Dosya butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede aşağıda görünen şekilde Bilgi tabında Hesap Ekle butonuna tıklıyoruz.

Adım 2: Açılan pencerede Elle kurulum veya ek sunucu türleri yazan yeri seçiyoruz ve İleri diyoruz.

Adım 3: Bu adımda mail bilgilerimizi aşağıdaki şekilde giriyoruz. Kullanıcı Bilgileri Adınız yazan kısımıza adınızı yazınız. E-posta adresinize kullanacağınız kendi e-posta adresinizi yazınız. Sunucu Bilgileri Hesap türünü POP3 seçiniz. Gelen posta sunucusu: pop.yandex.com.tr Giden posta sunucusu: smtp.yandex.com.tr Oturum Açma Bilgileri Kullanıcı adı: Yine kendi e-posta adrsinizi yazınız. Parola: Mail adresinizin şifresini yazınız.

Güvenli Posta Kimlik Doğrulaması (SPA) kullanarak oturum açılsın seçeneğini işaretliyoruz.

​Yukarıdaki bilgileri tamamladıktan sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklıyoruz.

Adım 4: Diğer ayarlar’a tıkladığımızda açılan pencerede Giden Sunucusu tabında Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekir seçeneğini işaretliyoruz.

Adım 5: Yine Diğer ayarlar’da yer alan Gelişmiş sekmesine tıklıyoruz. Buradaki değerleri aşağıdaki şekilde ayarlıyoruz. Gelen Sunucusu (POP3) : 995 Bu sunucu şifreli bir bağlantı (SSL) gerektirir seçeneğini işaretliyoruz. Giden sunucusu (SMTP): 465 Aşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan: SSL Teslim: Sunucudan x gün sonra kaldır seçeneğini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz ya da başındaki ticki tamamen kaldırabilirsiniz.

Adım 6: Tamam’a basarak işlemimizi tamamlıyoruz ve İleri’ye tıklayarak test aşamasına geliyoruz. Mail adresimizin outlook kurulumu başarıyla tamamlanmıştır.